Magazynowanie energii w praktyce: Właściwości i korzyści magazynów energii V-TAC

Stosowanie energii odnawialnej pomału staje się normą, jednak zarówno słońce, jak i wiatr, to źródła niestabilne i nieprzewidywalne. Stąd dążenie do tego, by tę energię zmagazynować – przechowywanie jej w okresie, kiedy nie jest potrzebna umożliwia pełne jej wykorzystanie i stabilizuje sieć energetyczną. Dlaczego warto zainteresować się magazynami energii V-TAC i jak może to wpłynąć na uzyskanie niezależności energetycznej?

Co zrobić z nadwyżką energii z fotowoltaiki? Magazyny energii

Nadwyżki energii można odprowadzać do sieci elektroenergetycznej, ale o wiele lepszym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w akumulator do fotowoltaiki. Najczęściej stosowane z nich wykonane są w technologii litowo-jonowej. Zajmując niewiele miejsca, potrafią one skumulować znaczną ilość energii. Są one obecne na rynku już od jakiegoś czasu, ale w ciągu ostatnich lat ich przystępność i efektywność jeszcze wzrosły. Do grona producentów magazynów energii dołączyła niedawno brytyjska marka V-TAC, znana z ekologicznego podejścia i nastawienia na energooszczędność własnych produktów.

Magazyny energii od V-TAC – dokładnie takie, jakich potrzebujesz

Nowoczesne rozwiązania od firmy V-TAC są przede wszystkim zróżnicowane. Mają odmienne rozmiary, pojemności i funkcje, co pozwala dostosować baterię do konkretnych potrzeb i przestrzeni. Przykładowo, przenośny magazyn energii SKU: 11441 oferuje różne porty USB, zasilacz sieciowy, ładowanie solarnie, wyjście prądu stałego i zmiennego. Ta wielofunkcyjność pozwala na ładowanie dowolnych urządzeń.

Baterie litowo-jonowe V-TAC: efektywne i wytrzymałe

Magazyny energii V-TAC – zarówno stacjonarne, jak i mobilne – charakteryzują się wysoką mocą i znaczną pojemnością energetyczną. Jednocześnie urządzenia te są trwałe, co można rozpoznać, zwracając uwagę na liczbę cykli ładowania. W przypadku naściennej baterii SKU: 11525 wynosi ona aż 6000. Jej wytrzymałość potwierdza 5 lat gwarancji. Kolejną zaletą magazynów energii V-TAC jest szeroka rozpiętość temperatur pracy. Na przykład, akumulator SKU: 11448 może działać w zakresie temperatur od -20°C do 70°C, co czyni go elastycznym i dostosowanym do trudniejszych warunków środowiskowych.

Magazyn energii SKU: 11525 – naścienny powerbank dla posiadaczy fotowoltaiki

Właścicielom instalacji fotowoltaicznych polecamy magazyn energii SKU: 11525. Dzięki możliwości gromadzenia energii elektrycznej do pojemności 14,33 kWh urządzenie to umożliwia przechowywanie nadmiaru energii wyprodukowanej przez panele solarne w ciągu dnia, aby móc ją wykorzystać w późniejszych godzinach, gdy produkcja energii jest mniejsza lub w nocy. Inteligentny system BMS (Battery Management System) zapewnia optymalne zarządzanie magazynowaną energią elektryczną, zapewniając ochronę przed przegrzaniem i przepięciami, co przyczynia się do zwiększenia trwałości i żywotności baterii. Prosty system montażu ściennego pozwala na oszczędność miejsca i wygodne umieszczenie go w dogodnej lokalizacji. Poziom naładowania, zużycie i produkcję energii łatwo śledzić za pomocą aplikacji.